Haber

‘İmamoğlu zirvesi’ iddiası Meclis gündeminde

ANKARA– CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılanmasına bir gün kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında davayla ilgili toplantı yapıldığı iddiasını Meclis gündemine getirdi.

BAŞKANLIKTAN İDDİALARA AÇIKLAMA YOK

Torun, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması talebiyle hazırladığı soru önergesinde, “Ekrem’e ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 13 Aralık 2022’de Esenboğa Havalimanı’nda özel toplantı yapıldığı iddiaları. Ancak İmamoğlu davasıyla ilgili bu iddialar basına yansıdı. Cumhurbaşkanlığı tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı” dedi.

ESENBOĞA’DA GÖRÜŞME Mİ OLDU, İMAMOĞLU DAVASI KAPATILDI MI?

Torun, önergesinde Oktay’a şu soruları sordu: “13 Aralık 2022’de Esenboğa Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir görüşme mi yapıldı? Varsa gündem nedir? Söz konusu toplantıda 14 Aralık 2022’de görülen Ekrem İmamoğlu davası gündeme geldi mi? Cumhurbaşkanlığı bünyesinde siyasetçilerin yargı süreçleriyle ilgili toplantılar yapması rutin bir prosedür müdür? Daha önce bu kapsamda toplantılar yapıldı mı?”

KUMPAS KURUYOR MUSUNUZ?

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığının tartışmalara karşı sessiz kalmasını eleştiren Torun, “Susmak itiraftan gelir. Saray halkı günlerdir bu skandala sessiz kalıyor. neden susadın Veremeyeceğiniz bir hesabınız mı var? Toplumun sorunları için zaman ayırmanız ve toplantılar yapmanız gerekirken, seçilmiş belediye başkanımıza komplo mu kuruyorsunuz? Ne yaparsan yap, nasıl bir tuzak kurarsan kur, başaramayacaksın. Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davada senaryosu sarayda yazılan bir tiyatro sergilendi. Bu herkesin bildiği ve tarihe bir utanç vesikası olarak geçeceği bir gerçektir. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu